zakład leczniczyzakład leczniczy

Oddział opiekuńczo-pielęgnacyjny

Oddział opiekuńczo-pielęgnacyjny w Obornikach Śląskich przyjmuje pacjentów wymagających całodobowej, długoterminowej opieki pielęgniarskiej i pielęgnacyjnej, za wyjątkiem osób cierpiących na choroby nowotworowe i psychiczne.

Każdego dnia, przez całą dobę, o naszych Pacjentów troszczą się doświadczone pielęgniarki i opiekunki medyczne z wieloletnią praktyką. Nad zdrowiem Pacjentów, również całodobowo, czuwają doświadczeni lekarze interniści doskonale znających problematykę geriatrii. Jeśli zajdzie taka potrzeba,  zapewniamy konsultację chirurga, neurologa, psychiatry lub psychologa.

W naszym zakładzie opiekuńczo-leczniczym panuje przyjazna, miła atmosfera, dzięki której pobyt u nas daje poczucie bezpieczeństwa, troski i ciepła. Znajdujemy się w bardzo spokojnej, pełnej zieleni okolicy, co dodatkowo sprzyja pobytowi.

Pacjenci przebywają w salach 1,2 lub 3-osobowych, a każda z nich wyposażona jest w oddzielny węzeł sanitarny. Budynek jest wyposażony kompleksowo, m.in. w salę pobytu dziennego z telewizorem.

W ciągu dnia prowadzone są tam terapie zajęciowe, a co jakiś czas, wieczorami, odbywają się wieczorki okolicznościowe, podczas których występuje chór dziecięcy pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3.

Posiadamy duży ogród, zatem w pogodne dni nasi Pacjenci mogą skorzystać z tarasu lub wybrać się na spacer na świeżym powietrzu.

 

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

 
nfz

zakład dla seniorówzakład dla seniorów