Slider
Ośrodek położony jest w Obornikach Śląskich, wśród dużych kompleksów parkowo-leśnych stwarzających wyjątkowy mikroklimat, którego walory znane i wykorzystane były już w połowie XIX wieku.

Właściwości lecznicze obornickiego mikroklimatu wykorzystywał ówczesny właściciel dóbr obornickich Karol Schaubert, który utworzył tutaj pierwszy zakład przyrodoleczniczy.

Klimat Obornik Śląskich w istotny sposób poprawia samopoczucie, zdrowie, w szczególności osób ze schorzeniami dróg oddechowych i serca.

Nasz Ośrodek jest położony w zabytkowym kompleksie parkowym z własnym ogrodem. Otoczenie zieleni i kwiatów sprawia że pobyt tutaj, oprócz korzyści leczniczych, jest dobrym miejscem wypoczynku i rekreacji.

Świadczymy usługi w zakresie pielęgnacji i opieki dla osób wymagających stacjonarnej długoterminowej opieki pielęgnacyjnej i pielęgniarskiej w naszym zakładzie , jak i opieki u pacjenta w domu. Jednocześnie świadczymy usługi rehabilitacji ogólnoustrojowej pacjentów przebywających w naszym Ośrodku. Dla uatrakcyjnienia pobytu co pewien czas odbywają się wieczorki okolicznościowe, przepiękne występy chóru dziecięcego pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 3, oraz występy teatrzyku dziecięcego. W pogodne dni nasi pacjenci maja możliwość korzystania z tarasu, ogrodu i spacerów na świeżym powietrzu.

Ośrodek stworzony jest dla osób cenionych sobie spokój, miłą atmosferę i kameralne otoczenie wśród zieleni i kwiatów. W bezpośrednim sąsiedztwie Ośrodka znajduje się przychodnia specjalistyczna, kościół, market spożywczy, kiosk z gazetami, przystanek komunikacji autobusowej. Komunikacja busowa łaczy Oborniki Śląskie z Wrocławiem, Trzebnicą, Wołowem oraz Brzegiem Dolnym. W pobliżu znajduje się dworzec kolejowy oddalony zaledwie siedem minut drogi piechotą.